O nas » Aktualności

                                     ZOSTAŃ STRAŻAKIEM OSP

Jeśli chcesz zdobyć doświadczenie, poznać nowych ludzi, rozwijać swoje pasje, lubisz pomagać innym potrzebującym przyłącz się do nas, wstąp w szeregi czynnych członków naszej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Świętochłowice 1

 
XI Piknik Organizacji Pozarządowych.

Nasza OSP ŚWIETOCHLOWICE 1 uczestniczyła w XI Pikniku Organizacji Pozarządowych, który odbył się 10 września br. Na pikniku wystawiło się ponad 20 organizacji oraz miejskie

jednostki - policja, straż miejska i straż pożarna. Każda z organizacji pozarządowych miała możliwość przedstawienia zainteresowanym zakresu swojej działalności.
 

 
Pożar na ul. Chorzowskiej.

W dniu wczorajszym zostaliśmy zadysponowani na ululicy #Chorzowskom 30 gdzie doszło do pożaru mieszkania na pierwszym piętrze w dwukondygnacyjnym budynku. Pożar został ugaszony po 22 a w zdarzeniu nie było osób poszkodowanych. Działania zakończono po godz 24 i zastępy wróciły do bazy.

 
ODZNAKA ŚW FLORIANA.

W dniu 06.06.2023 podczas obchodów Dnia Strażaka w KM PSP Tychy prezes naszej jednostki Piotr Herrmann został odznaczony Odznaką Świętego Floriana Za Za Zasługi Dla Społeczności Lokalnej nadanej przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

więcej
 
Dzień Dziecka w Katowicach.

W dniu 03.06.2023 nasza jednostka miała zaszczyt uczestniczyć w Dniu Dziecka na rzecz HOSPICJUM CORDIS.

więcej
 
Wesołych Świąt Wielkanocnych.

Życzymy wszystkim:

 
Turnieju Wiedzy Pożarniczej.


20 marca w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Świętochłowicach odbył się etap eliminacji miejskich „Młodzież Zapobiega Pożarom” pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Świętochłowice.
ZWYCIĘZCOM GRATULUJEMY.


 

więcej
 
Bieg "Policz sie z cukrzycą"


W  niedzielę (29.01) nasi druhowie wzięli udział w biegu "Policz się z cukrzycą" zorganizowanym w ramach 31. Finału WOŚP. Pokonali dystans wokół stawu Skałka w pełnym oporządzeniu. Na mecie czekał na nich dobry humor oraz medal pamiątkowy wręczony przez Daniel Beger - Prezydent Świętochłowic.
Michał Mrzilek Adam Brysz Marcin Hawryluk Piotr Herrmann .
 

więcej
 
Działania na przełomie roku

Taki Nowy rok, jak i Stary.
W Sylwestra gasiliśmy kontener na odzież na ul. Nastolatków, a już w poniedziałek (02.01) zebraliśmy się w remizie na zabezpieczenie powiatu, podczas zaangażowania sił i środków Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Świętochłowicach w akcji gaśniczej na Lipinach.
 

 
Podsumowanie okresu świątecznego


Nasze życzenia świąteczne nie do końca się sprawdziły, gdyż już w Wigilię, 24.12, zostaliśmy zaalarmowani do zabezpieczenia powiatu.
 

więcej
 
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   następny  >>