O nas » Aktualności
ZAPRASZAMY W NASZE SZEREGI.

 
Pożar poddasza i desek z śmieci na ogródku.


w dniu 11.10.2021 po godzinie 18 zostaliśmy zadysponowani do pożaru poddasza na ulice Hajduki. a w dniu 16.10 2021
po godzinie 19 podczas pełnionego dyżuru zostajemy zadysponowani do pożaru desek i śmieci na ogródku przy ul. Sztygarskiej.
 

 
Kolizja na DTŚ.

W dniu 25.09.21 podczas festynu w SP 17 razem z PSP Świętochłowice zostajemy zadysponowani do wypadku drogowego na zjeździe z DTŚ w strone Świętochłowic.

 
NARODOWY SPIS POWSZECHNY.

 
Dzień Strażaka 2021.

Wczoraj na terenie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Świętochłowicach odbył się apel z okazji Dnia Strażaka. Podczas uroczystej zbiórki dwóch druhów naszej jednostki zostało awansowanych na kolejne stopnie, oraz został nam oficjalnie przekazany nowy wóz GBA Renault Midlum z komendy miejskiej PSP w Katowicach.

 
Ćwiczenia z ratownictwa technicznego.

Wczoraj nasi druhowie oraz zaprzyjaźnione OSP wzięły udział w ćwiczeniach doskonalących metody ratownictwa technicznego.
Pod czujnym okiem instruktorów z PSP na terenie obiektu OLMET w Tarnowskich Górach wymieniliśmy nasze doświadczenia oraz zapoznaliśmy się z nowymi metodami w ratownictwie drogowym. Dziękujemy prowadzącym i firmie #OLMET za zaproszenie oraz możliwość uczestnictwa we wspólnych ćwiczeniach.
 

więcej
 
Pożar śmietnika.


W dniu 15.05.21 o godz 0:15 zostalismy zadysponowani do pożaru kontynera na śmieci. Po dojezdzie na miejsce zdarzenia w wyniku rozpoznaniu stwierdzono, ze pożarem objęty jest metalowy kontener o pojemności około 7m3.
Nasze działania polegały na:
- zabezpieczeniu miejsca zdarzenia,
- podaniu prądu wody na palące się śmieci za pomocą urządzenia szybkie natarcie,
- przekopaniu i przelaniu ugaszonych śmieci.
Na tym nasze działania zakończono.
 

 
Pracowity dzień.

Ostatnie dni nas nie rozpieszczały. We wtorek zostaliśmy zaalarmowani do ulatniającego się tlenku węgla, następnie zostaliśmy przedysponowani jeszcze 5 razy, między innymi do uwięzionego ptaka na placu zabaw w parku Heiloo i pożaru trawy. Natomiast w środę mieliśmy 4 wyjazdy z seniorami do szczepień i jeden alarm związany z zabezpieczeniem powiatu.

 
Szczepimy sie.

 
Ćwiczenia i pożar pustostanu.


Wczoraj, podczas pełnienia dyżuru, w naszej jednostce odbyły się ćwiczenia z rozwijania linii gaśniczej oraz przeszukiwania pomieszczeń zadymionych z i bez użycia kamery termowizyjnej.
Następnie około godziny 18 zostaliśmy zadysponowani do pożaru budynku przy ulicy Krasickiego.
Po dojeździe na miejsce zostaliśmy przedysponowani do pożaru trawy przy ulicy Świerczyny.
Po zakończeniu działań wróciliśmy do bazy.
 

 
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   następny  >>