O nas » Aktualności
Zakup sprzętu i wyposaenia.

 
ZBIÓRKA ELEKTROŚMIECI.

NASZA JEDNOSTKA BIERZE UDZIAŁ W ZBIÓRCE ELEKTRO SMIECI.
ZAPRASZAMY DO AKCJI.

więcej
 
11 listopada 2023.

105. rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości!
CHWAŁA BOHATEROM.
 

 
Pożar na Kubiny.

28 września o godzinie 21:28 podczas pelnionego dyżuru przez naszą jednostkę OSP Świętochłowice 1 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego w Świętochłowicach wpłynęło zgłoszenie o pożarze mieszkania w budynku przy ulicy Kubiny.Gdzie zostaliśmy zadysponowani.

Działania trwały około 4 godzin po ich zakończeniu udaliśmy sie do bazy.

 
Ćwiczenia Miejskie.

 W dniu 28 września 2023 roku na terenie Szkoły Podstawowej nr 3 przy ulicy Chopina 1 w Świętochłowicach odbyły się ćwiczenia które  miały na celu praktyczne sprawdzenie procedur zawartych w Powiatowym Planie Ratowniczym, w szczególności procedur alarmowania, dysponowania i współdziałania służb ratowniczych na miejscu zdarzenia.
W ćwiczeniach brały udział zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Świętochłowicach, druhowie naszej jednostki  OSP Świętochłowice 1, Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Świętochłowicach, członkowie Nieetatowej Grupy Operacyjnej tutejszej komendy, a także funkcjonariusze Policji, strażnicy miejscy oraz nauczyciele i pracownicy szkoły. Nadzór nad ćwiczeniami prowadził komendant miejski Państwowej Straży Pożarnej w Świętochłowicach wraz z zastępcą, przedstawicielem świętochłowickiej Policji oraz komendantem świętochłowickiej Straży Miejskiej.

 

                                     ZOSTAŃ STRAŻAKIEM OSP

Jeśli chcesz zdobyć doświadczenie, poznać nowych ludzi, rozwijać swoje pasje, lubisz pomagać innym potrzebującym przyłącz się do nas, wstąp w szeregi czynnych członków naszej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Świętochłowice 1

 
XI Piknik Organizacji Pozarządowych.

Nasza OSP ŚWIETOCHLOWICE 1 uczestniczyła w XI Pikniku Organizacji Pozarządowych, który odbył się 10 września br. Na pikniku wystawiło się ponad 20 organizacji oraz miejskie

jednostki - policja, straż miejska i straż pożarna. Każda z organizacji pozarządowych miała możliwość przedstawienia zainteresowanym zakresu swojej działalności.
 

 
Pożar na ul. Chorzowskiej.

W dniu wczorajszym zostaliśmy zadysponowani na ululicy #Chorzowskom 30 gdzie doszło do pożaru mieszkania na pierwszym piętrze w dwukondygnacyjnym budynku. Pożar został ugaszony po 22 a w zdarzeniu nie było osób poszkodowanych. Działania zakończono po godz 24 i zastępy wróciły do bazy.

 
ODZNAKA ŚW FLORIANA.

W dniu 06.06.2023 podczas obchodów Dnia Strażaka w KM PSP Tychy prezes naszej jednostki Piotr Herrmann został odznaczony Odznaką Świętego Floriana Za Za Zasługi Dla Społeczności Lokalnej nadanej przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

więcej
 
Dzień Dziecka w Katowicach.

W dniu 03.06.2023 nasza jednostka miała zaszczyt uczestniczyć w Dniu Dziecka na rzecz HOSPICJUM CORDIS.

więcej
 
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   następny  >>