O nas » Aktualności
Pożar wersalki i plama na jezdni.

W dniu 5.11.2018 o godzinie 19:27 zostaliśmy zaalarmowani i zadysponowani w rejon ulic Tatrzańskiej i Bytomskiej w okolicy stawu wąwóz do pożaru wersalki i śmieci. Po ugaszeniu pożaru SKKM skierował nas do rozlanego oleju napędowego, plama ciągła się od skrzyżowania ulicy Chorzowskiej i Bytomskiej w kierunku Lipin do placu Słowiańskiego. Nasze działania polegały na neutralizacji plamy w okolicy skrzyżowania przy stacji Shell. Po zakończeniu działań udaliśmy się ulicą Chorzowską w kierunku placu Słowiańskiego gdzie działały zastępy JRG Świętochłowice.

 
Alarm falszywy.

Podczas pełnionego przez naszą jednostkę dyżuru w dniu 01.11.2018 o 19:02 zostaliśmy zadysponowani na ulicę Hajduki 11a do pożaru mieszkania. Po dojeździe na miejsce wraz z JRG Świętochłowice okazało się, że jest to alarm fałszywy. Około godziny 19:30 wróciliśmy do bazy i pozostaliśmy w gotowości bojowej.

 
Pożar poddasza przy ul Świdra 28

W dniu 18.09.2018 o godzinie 23:26 zostaliśmy zaalarmowani i zadysponowani do pożaru poddasza przy ul Świdra 28. Po przyjeździe na miejsce okazało się że, pożar ogarnął znaczną część poddasza. Nasze działania polegały na przeszukaniu wszystkich pomieszczeń, dogaszeniu pożaru i rozbiórce spalonych części poddasza i dachu. Niestety w trakcie trwania akcji gaśniczej ucierpiały też mieszkania na niższych kondygnacjach. Około godziny 5:00 wróciliśmy do bazy i pozostaliśmy w gotowości bojowej.

 
Zabezpieczenie WALL STREET FESTIVAL na OSIR Skałka.

W dniu 08.09.2018 zostaliśmy zadyponowani wraz z zastępem JRG Świętochłowice do zabezpieczenia WALL STREET FESTIVAL na OSIR Skałka. Około godziny 23:00 wróciliśmy do bazy i pozostaliśmy w gotowości bojowej.

 
Pożaru śmieci w zaroślach przy ulicy Krasickiego.

30.08.2018 w trakcie pełnienia dyżuru o godzinie 20:02 nasz zastęp został zadysponowany do pożaru śmieci w zaroślach przy ulicy Krasickiego. Po dojeździe niezwłocznie przystąpiliśmy do ugaszenia pożaru. Działania zakończyliśmy po około 15 minutach i wróciliśmy do bazy.

 
Wyciek gazu na ul. Kościelnej.

13.08.2018 podczas dyżuru pełnionego przez naszą jednostkę O godzinie 21:10 zostaliśmy zadysponowani na ulicę Kościelną gdzie doszło do rozszczelnienia gazociągu. Po przyjeździe na miejsce wraz z JRG Świętochłowice przystąpiliśmy do ewakuacji mieszkańców z pobliskich budynków i zabezpieczaliśmy teren działań do momentu usunięcia wycieku przez pogotowie gazowe. Po 23:00 udało się usunąć wyciek gazu i mieszkańcy mogli bezpiecznie wrócić do swoich mieszkań.

 
Nocny ALARM.

W nocy 03.08.2018 O godzinie 02:29 nasza jednostka została zaalarmowana i zadysponowana w okolice ulicy Wiśniowej do pożaru sterty pociętego drzewa. Po ugaszeniu, przerzuceniu i dokładnym przelaniu spalonego drzewa wróciliśmy do bazy i pozostaliśmy w gotowości bojowej. W działaniach brały udział dwa zastępy JRG Świętochłowice i OSP Świętochłowice 1

 
Nawałnica nad Świętochłowicami.

W niedzielę 29.07.2018 nad Świętochłowicami przeszła nawałnica, której skutkiem były liczne podtopienia, połamane gałęzie itp. O godzinie 15:26 zastęp OSP Świętochłowice 1 został zadysponowany do usuwania skutków nawałnicy. Działania naszego zastępu polegały na wypompowaniu wody z zalanych terenów, udrożnieniu kratek kanalizacyjnych i ścięciu połamanego drzewa. Po kilku godzinach akcji wróciliśmy do bazy i pozostaliśmy w gotowości bojowej.

 
Przeciekający dach na ul. Kaliny.

W dniu 18.07.2018 o godzinie 22:13 zostaliśmy zaalarmowani i zadysponowani do budynku przy ul Kaliny w Świętochłowicach, gdzie przeciekał dach na skutek intensywnych i długotrwałych opadów deszczu. Razem z JRG Świętochłowice nasze działania polegały na zabezpieczeniu dachu folią. Po zakończonych działaniach wróciliśmy do bazy i po zostaliśmy w gotowości bojowej.

 
Przekazanie sprzętu z Funduszu Sprawiedliwości.

UROCZYSTE PRZEKAZANIE SPRZETU.
W dniu 25.07.2018 r prezydent Świętochłowic Dawid Kostempski przekazał sprzęt ratowniczy naszej jednostce OSP. Uroczystość odbyła się w Komendzie Miejskiej PSP Świętochłowice.
Otrzymaliśmy trzy torby ratownicze PSP R1 z pełnym wyposażeniem, deskę ortopedyczną i defibrylator.
Sprzęt o wartości ponad 18 tys. zł zakupiony został w imieniu miasta ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Ministerstwo Sprawiedliwości. Fundusz rozporządza pieniędzmi zasądzanymi od sprawców przestępstw.
Serdeczne podziekowania za pomoc w realizacji wniosku OSP Świetochłowice 1 składa Panu Januszowi Kalafarskiemu z Wydziału Funduszy Europejskich i Rozwoju Miasta oraz Naczelnikowi Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności Ryszardowi Willner-Paster.
Zdjecia UM

więcej
 
<<  poprzedni  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   następny  >> 
 

Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0