O nas » Aktualności
Nie tylko pożary ale i inne akcje

 
Pożar na ul.Kubiny

W dniu 20.02.2015 r o godz 5:55 nasza jednostka została zadysponowana do pożaru mieszkania na ul. Kubiny 16.

Po przybyciu na miejsce KDR polecił sprawdzenie mieszkań oraz strychu pod kontem osób poszkodowanych. Po przeszukaniu mieszkań i strychu przystąpiliśmy do usuwania spalonego wyposażenia mieszkania obitego pożarem. Działania nasze zakończyliśmy po godz 6 i udaliśmy się do bazy .

 

 

 
Pożar na ul. Hajduki

W dniu 07.02.2015 r o godz 17:04 nasza jednostka została zadysponowana na ul. Hajduki do pożaru opuszczonego magazynu po dawnej parowozowni. Po przybyciu na miejsce KDR polecił założenie aparatów ochrony dróg oddechowych i przeszukaniu pomieszczeń pod kontem osób poszkodowanych. Ponadto wraz z strażakami PSP przystąpiliśmy do rozbiórki dachu i jednocześnie prowadziliśmy działania gaśnicze przy użyciu 2 prądów wody. Działania gaśnicze trwały około 5 godz. Od godz 22:00 nasza jednostka wraz z PSP Świętochłowice została na miejscu w celu nadzorowania pogorzeliska. Działania zakończyliśmy o godz 7:00 i wróciliśmy do bazy.

 
Pożar altany na Okrzei

W dniu 27.01.2015 r o godz 00:58 nasza jednostka została zadysponowana do pożaru altany na ul.Okrzei.Po przybyciu na miejsce, KDR polecił dogaszenie palącego się dachu altany jak również rozebranie dachu i przelewanie elementów rozebranego dachu.Działania nasze trwały około 2,5 godz.Po zakończeniu działań zastępy wróciły do bazy.W działaniach brały udział jednostki PSP Świętochłowice, OSP Świętochłowice 1 i Policja.

 
Pożar kanapy

W dniu 15.01.2015 r o godz 15:52 nasza jednostka została zadysponowana do pożaru starej kanapy przy ul.Buczka 8.Po przybyciu na miejsce KDR polecił rozwinięcie jednej lini gaśniczej i ugaszenie palącej się kanapy.Działania trwały około 15 minut.

 
Pożar na ul.Wyzwolenia

W dniu 01.01.2015 r o godz 15:26 nasza jednostka została zadysponowana do pożaru mieszkania na ul. Wyzwolenia 4a.Po przybyciu na miejsce KDR polecił rozłożenie namiotu dla osób ewakuowanych,po rozstawieniu namiotu przystopowaliśmy do zrobienia oświetlenia i zrywania sufitu w mieszkaniu na pierwszym pietrze oraz podłogi na drugim pietrze. W działaniach brały udział zastępy PSP Świętochłowice, PSP Chorzów,Policja,Pogotowie Ratunkowe,MPGL Świętochłowice. Działania nasze trwały około 5 godzin.

 
WESOŁYCH ŚWIĄT.

 
Pożar na ul.Lampego

W dniu 07.12.2014 o godz 20:23 nasza jednostka została zadysponowana do pożaru pustostanu na ul. Lampego .Po przyjeździe na miejsce KDR polecił zerwanie nadpalonych elementów dachu,sprawdzeniu pomieszczeń oraz przelaniu elementów nadpalonych. Działania nasze trwały około 1 godz.

 
Mikołaj w OSP 2014r.

W dniu 06.12.2014r o godzinie 16:00 w Jednostce OSP Świętochłowice1 odbył się Mikołaj dla najmłodszych zorganizowany przez„ Diabła” Konderla Aleksandra i „Aniołka” Jarotek Katarzyna oraz strażaków OSP. Po przybyciu dzieci i oczekiwaniu na Świętego Mikołaja strażacy OSP zapoznali dzieci z sprzętem używanym podczas działań ratowniczo - gaśniczych. Ponadto dzieci mogły wykazać się umiejętnościami artystycznymi w trakcie zabawy diabeł brudził buzie niegrzecznych dzieci węglem a aniołek grzeczne dzieci posypywał brokatem. O godzinie 17:20 rozległ się dźwięk syreny oznajmujący o przybyciu Świętego Mikołaja z workiem wypełnionym prezentami. Gdy nasz gość zajął honorowe miejsce i zaczął rozdawać prezenty uśmiech dzieci był dla organizatorów największa nagrodą za trud i zaangażowanie.

Za zorganizowanie Mikołaja Serdeczne Podziękowania dla Jarotek Katarzyny i Aleksandry Konderla oraz strażaków którzy pomogli w organizacji.

więcej
 
Pożar na gruzowisku.

W dniu 01.12.2014 r o godzinie 19-46 nasza jednostka została zadysponowana do pożar gruzowiska na ul, Wojska Polskiego 86 na terenie byłych zakładów ZUT Zgoda. Działania nasze polegały na przelewaniu palących się belek oraz ich usunięciu z gruzowiska i trwały około 2 godzin. W tym samym dniu około godz 22-46 zostaliśmy ponownie zadysponowani na ul. Wojska Polskiego 86 gdzie w niedalekiej odległości od wcześniejszego pożaru gruzowiska doszło do takiego samego pożaru, działania nasze polegały na ugaszeniu palących się belek na gruzowisku oraz ich usunięciu i ponownym przelaniu .Działania nasze również trwały około 2 godzin

 
<<  poprzedni  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   następny  >>