O nas » Aktualności
Zabezpieczenie i pożar śmietnika.

W dniu 27.07.2017 o godzinie 23:09 zostaliśmy zaalarmowani przez SKKM do zabezpieczenia terenu miasta do czasu powrotu JRG do bazy. Kolejne wezwanie dotarło do nas 03.08.2017 około godziny 18:30 podczas pełnionego dyżuru zostaliśmy zadysponowani do pożaru śmieci przy ul Średniej 4. Po dojeździe na miejsce okazało się, że objęty pożarem jest kontener i śmieci pozostawione w wokół niego. Przy użyciu 1 prądu wody W 25 ugasiliśmy pożar. Po dokładnym sprawdzeniu i przelaniu zakończyliśmy działania. W trakcie naszej interwencji policja zatrzymała podejrzanego o podpalenie.

 
Pożar piekarni na ul. Przybyły.

W dniu 19.07.2017 o godzinie 23:18 zostaliśmy zaalarmowani i zadysponowani do pożaru piekarni przy ul. Przybyły 1 w Świętochłowicach. Po dojeździe, na miejscu działały już zastępy z JRG Świętochłowice i Chorzowa. Nasze działania polegały na pomocy w dogaszaniu pożaru oraz rozbiórce nadpalonych elementów pieca. Po zakończonych działaniach powróciliśmy do remizy i pozostaliśmy w gotowości bojowej.

 
Pożar pomieszczeń gospodarczych.

W dniu 04.07.2017 r o godz 19:16 zostaliśmy zadysponowani na ul. Łagiewnicką 22 do pożaru pomieszczeń gospodarczych. Po przybyciu na miejsce KDR polecił usunięcie elementów spalonych dachu przelanie wodą. Działania z PSP Świętochłowice trwały około 30 min i zastępy wróciły do bazy.

 
Wsparcie naszej jednostki dla Fundacja Pomóc Więcej.

W dniu wczorajszym tj. 23.06.2017 r. delegacja OSP Świętochłowice 1 w składzie Naczelnik Adam Brysz oraz Wiceprezes Patryk Kurek przekazali na ręce Prezesa Fundacji Pomóc Więcej Michała Niezgoda kwotę 500 zł. Kwotę tą udało się uzbierać podczas festynu z okazji dnia dziecka zorganizowanego w dniu 18.06.2017 przy naszej jednostce. Cała kwota została pozyskana na przygotowanych przez strażaków oraz członków OSP 1 atrakcjach. Oprócz tego Aleksandra Konderla członek OSP wraz z rodzicami i dziećmi nazbierała do puszki fundacji kwotę 110 zł - która również została przekazana fundacji. Po uroczystym przekazaniu pieniędzy pan Michał oprowadził nas po fundacji opowiadając w jaki sposób podopieczni mogą korzystać ze sprzętu dostępnego w fundacji. Serce się raduje gdy poznaje się ludzi którzy z taka pasją opowiadają o tym co robią. Jako jednostka cieszymy się ze mogliśmy pomóc tak wspaniałym ludziom jakimi są pan Michał i jego żona Joanna oraz ich podopieczni.

więcej
 
Dzień Dziecka 2017 r.

W dniu 18.06.2017r. nasza jednostka po raz kolejny zorganizowała festyn z okazji dnia dziecka. W tym dniu prócz super zabawy liczyła się dla nas również pomoc dzieciom z Fundacji Pomóc Więcej, dla której to już po raz drugi zbieraliśmy pieniążki. Jednostka OSP Świętochłowice 1 w cudowny sposób na atrakcjach jakie były dostępne na festynie uzbierała pewną kwotę, którą pochwalimy się później. Pieniążki wrzucane były do specjalnej puszki fundacji, która zostanie przekazana na ręce Prezesa Fundacji pana Michała Niezgoda. 
Po raz Kolejny przekonaliśmy się o tym, że warto organizować takie dni, by zobaczyć dziesiątki uśmiechniętych buzi i przekonać się jak wiele radości sprawia dawanie drugiemu człowiekowi . 
Dziękujemy firmie która po raz drugi przekazała naszej jednostce drobne upominki dla dzieciaków które wykorzystaliśmy przy konkursach i konkurencjach sportowych które zorganizowaliśmy, jak również państwu DJ którzy swoją obecnością i muzyką umil nam ten dzień. Dziękujemy zarówno właścicielom dmuchanych atrakcji oraz wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób przyczyniły się do organizacji festynu.

więcej
 
Działania po ulewach.

W dniu 16. 06.2017 o godzinie 16:48 zostaliśmy zadysponowani do usuwania skutków gwałtownej burzy która przeszła nad Świętochłowicami,w wyniku której zostało powalone drzewo na trakcje tramwajową na ulicy Bytomskiej. Po dojeździe na miejscu działały już zastępy z JRG Świętochłowice. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz pomocy przy usuwaniu powalonego drzewa i 
udróżnieniu kratek ściekowych na jezdni na której zalegała duża ilość wody po obfitych opadach deszczu.Po zakończonych działaniach wróciliśmy do remizy i pozostalismy w gotowości bojowej.

 
Dwa dni zabezpieczeń.

W dniu 02 i 03.06.2017 w godzinach 17:00 do 23:30 wraz z zastępem z JRG Świętochłowice zabezpieczyliśmy święto miasta na OSIR Skałka. Tego dnia gwiazdami wieczoru byli Margaret i De mono

 
Katastrofa budowlana

W dniu 02.06 2017 o godzinie 10:19 zostaliśmy zadysponowani do katastrofy budowlanej na ul 1 Maja w Świętochłowicach.Po dotarciu na miejsce okazało się że w kamienicy w której na parterze były delikatesy zawalił się strop, w wyniku czego zostały ranne 4 osoby, nasze działania polegały na pomocy przy zabezpieczeniu miejsca akcji i ewakuacji mienia z części budynku która nie nadawała się do użytku.Działania trwały do godzin wieczornych a po ich zakończeniu udaliśmy się wraz z zastępem JRG Świętochłowice na OSIR Skałka w celu zabezpieczenia świeta miasta , około godziny 24:00 powróciliśmy do remizy i pozostaliśmy w gotowości bojowej.

 
Dzień Strażaka 2017r.

Podczas uroczystości dnia Strażaka w PSP Świętochłowice druhowie naszej jednostki zostali

odznaczeni na wyższe stopnie funkcyjne.

zdj.Krzysztof Kania.

 

więcej
 
Pożar na Średniej.

W dniu 22.04.2017r. o godzinie 17:16 zostaliśmy zaalarmowani i zadysponowani do pożaru pomieszczenia gospodarczego przy ul. Średniej 12 w Świętochłowicach. Akcję gaśniczą prowadziliśmy wspólnie z JRG Świętochłowice i JRG Chorzów. Po zakończonej akcji wróciliśmy do remizy i pozostaliśmy w gotowości bojowej.

 
<<  poprzedni  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   następny  >> 
 

Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0