O nas » Aktualności
Pożar na ul. Kubiny 3a

W dniu 07.02.2014 o godz 21-35 nasza jednostka została zadysponowana do pożaru mieszkania na ul.Kubiny 3a.Działania nasze trwały około 3 godzin i polegały na usunięciu  elementów spalonych i nadpalonych z mieszkania objętego pożarem.

 
Pożar na ul. Kościelnej

W dniu 30.01.2014 o godz 9-25 nasza jednostka została zadysponowana do pożaru mieszkania na ul. Kościelnej 19.Po przybyciu na miejsce na polecenie KDR rozstawiliśmy namiot dla osób ewakuowanych z budynku, jak również usuwaliśmy elementy spalone i nadpalone z mieszkania objętego pożarem. Działania nasze trwały około 4 godz.

 
1% PODATKU TO TAK NIEWIELE

 
Pożar na Krasickiego 5B

W dniu 10.01.2014r o godz 16-12 nasza jednostka została zadysponowana do pożaru mieszkania. Działania nasze polegały na dowiezieniu z PSP Świętochłowice przyczepki z namiotami,rozstawieniu ich dla osób ewakuowanych z budynku. Działania nasze trwały około 3 godzin.

 
Egzamin w PSP Świetochlowice

W dniu 21 grudnia 2013r o godz.11:00 w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Świętochłowicach zakończono szkolenie podstawowe dla strażaków Ochotników . Do egzaminu,  który składał się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej przystąpiło 8 naszych członków. Z wynikiem pozytywnym szkolenie zaliczyli wszyscy.

 
Mikołaj w OSP

W dniu 6 grudnia o godzinie 18 naszą jednostkę wypełnioną grzecznymi dziećmi odwiedził Święty Mikołaj z ogromnym czerwonym worem pełnym wspaniałych prezentów. Zanim jednak to się stało dzieci miały możliwość zapoznać się z sprzętem strażackim i zasadami udzielania pierwszej pomocy. Dzieci miały również okazję przymierzyć ubrania bojowe i poczuć się jak prawdziwi strażacy. Mamy nadzieję, iż atrakcji nie brakowało a w przyszłym roku naszych milusińskich będzie równie dużo, a Święty Mikołaj zagości w naszej jednostce.

więcej
 
I Zawody Mikołajkowe w Pływaniu

 

 

Na kąpielisku miejskim w Piaśnikach odbyły się I Mikołajkowe Zawody Pływackie.
Na starcie stanęli reprezentanci szkół podstawowych. Organizatorami zawodów byli: MUKS „Skałka - Śląsk”, Ochotnicza Straż Pożarna Świętochłowice I,Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Szkoła Podstawowa nr 1, OSiR „Skałka”, Urząd Miasta Świętochłowice.

Patronat nad zawodami objął Prezydent Miasta Świętochłowice.

Klasa I
Dziewczynki
I Grabarczyk Natalia MUKS Świętochłowice
II  Olejnicka Aleksandra DSRW Wesołe Foczki
III   Porębska Amelia  DSRW Wesołe Foczki
Chłopcy
I    Pachelski Nikodem MUKS Świętochłowice
II    Mocek Jakub   DSRW Wesołe Foczki
III   Maga Mariusz     DSRW Wesołe Foczki
Klasa II
Dziewczynki
I    Mocek Oliwia  DSRW Wesołe Foczki
II   Kula Weronika   MUKS Świętochłowice
III   Jasiak Zuzanna    MUKS Świętochłowice
Chłopcy
I    Raske Oliwier  DSRW Wesołe Foczki
II    Rzepka Filip    MUKS Świętochłowice
III    Kubista Łukasz  MUKS Świętochłowice
Klasa III
Dziewczynki
I   Herrmann Wiktoria MUKS Świętochłowice
II   Goły Edyta  DSRW Wesołe Foczki
III   Sturtz Marcelina  MUKS Świętochłowice
Chłopcy
I   Kapitan Kacper
II   Nowak Kamil MUKS Świętochłowice
III    Nowak Dawid    MUKS Świętochłowice
Klasa IV
Dziewczynki
I   Wołoch Justyna MUKS Świętochłowice
II  Sichma Zuzanna  DSRW Wesołe Foczki
III   Majowska Dagmara  DSRW Wesołe Foczki
Chłopcy
I     Gawenda Szymon MUKS Świętochłowice
II    Szlafke Marek  MUKS Świętochłowice
Klasa V
Dziewczynki
I     Bekman Zofia DSRW Wesołe Foczki
II    Naskręt Aneta  DSRW Wesołe Foczki
III   Damczyk Julia  DSRW Wesołe Foczki
Chłopcy
I     Pachelski Kajetan MUKS Świętochłowice
II    Blachiński Mateusz MUKS Świętochłowice
III   Mańkowski Filip  MUKS Świętochłowice
Klasy VI
Dziewczynki
I     Kapitan Paulina
II   Świderek Alicja MUKS Świętochłowice
III   Szuster Wiktoria DSRW Wesołe Foczki
Chłopcy
I Szarpak Marcin
II   Wojdyła Miłosz   MUKS Świętochłowice
III    Kocurek Jan  MUKS Świętochłowice
SZTAFETA
I   MUKS Świętochłowice
II  DSRW Wesołe Foczki

więcej
 
Ćwiczenia służb ratowniczych 2013 w ZSO nr 2 Świętochłowice.

W dniu 22.11.2013 o godz 10:00 odbyly się ćwiczenia służb ratowniczych ,,Rawa 2013”. Założono hipotetyczną sytuację ataku terrorystycznego na budynek szkoły. Nasze działania polegały na roztawieniu namiotu pneumatycznego na boisku szkolnym ZSO nr 2, do którego ewakuowano osoby poszkodowane w wyniku zdarzenia. Pokazową ewakuację zorganizował Wydział Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności Urzędu Miejskiego. W akcję zaangażowała się również Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Świętochłowicach, Komenda Miejska Policji w Świętochłowicach oraz klasy mundurowe ZSO nr 2.

 

 
Dzień Niepodległości w Świętochłowicach

W dniu 11.11.2013 o godz 10:00 delegacja naszej jednostki brała udział w obchodach Dnia Niepodległości w Świętochłowicach. Uroczystości rozpoczęły się mszą w kościele pw. św. Józefa. Po mszy delegaci przeszli pod pomnik na skwerze im. Rodu Henckel von Donnersmarck przy ul. Katowickiej, gdzie złożono kwiaty i wystawiono wartę honorową.

 
Pożar na Strzelców Bytomskich

W nocy z 09.11/10.11.2013 o godz. 0:40 nasza jednostka została zadysponowana do pożaru na ul. Strzelców Bytomskich 8. Działania nasze wraz z jednostką PSP Świętochłowice Polegały na usunięciu i zerwaniu elementów nadpalonych oraz ich przelaniu. Działania trwały około 3 godz.

 
<<  poprzedni  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   następny  >> 
 

Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0