O nas » Aktualności
Dzień Dziecka 2017 r.

W dniu 18.06.2017r. nasza jednostka po raz kolejny zorganizowała festyn z okazji dnia dziecka. W tym dniu prócz super zabawy liczyła się dla nas również pomoc dzieciom z Fundacji Pomóc Więcej, dla której to już po raz drugi zbieraliśmy pieniążki. Jednostka OSP Świętochłowice 1 w cudowny sposób na atrakcjach jakie były dostępne na festynie uzbierała pewną kwotę, którą pochwalimy się później. Pieniążki wrzucane były do specjalnej puszki fundacji, która zostanie przekazana na ręce Prezesa Fundacji pana Michała Niezgoda. 
Po raz Kolejny przekonaliśmy się o tym, że warto organizować takie dni, by zobaczyć dziesiątki uśmiechniętych buzi i przekonać się jak wiele radości sprawia dawanie drugiemu człowiekowi . 
Dziękujemy firmie która po raz drugi przekazała naszej jednostce drobne upominki dla dzieciaków które wykorzystaliśmy przy konkursach i konkurencjach sportowych które zorganizowaliśmy, jak również państwu DJ którzy swoją obecnością i muzyką umil nam ten dzień. Dziękujemy zarówno właścicielom dmuchanych atrakcji oraz wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób przyczyniły się do organizacji festynu.

więcej
 
Działania po ulewach.

W dniu 16. 06.2017 o godzinie 16:48 zostaliśmy zadysponowani do usuwania skutków gwałtownej burzy która przeszła nad Świętochłowicami,w wyniku której zostało powalone drzewo na trakcje tramwajową na ulicy Bytomskiej. Po dojeździe na miejscu działały już zastępy z JRG Świętochłowice. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz pomocy przy usuwaniu powalonego drzewa i 
udróżnieniu kratek ściekowych na jezdni na której zalegała duża ilość wody po obfitych opadach deszczu.Po zakończonych działaniach wróciliśmy do remizy i pozostalismy w gotowości bojowej.

 
Dwa dni zabezpieczeń.

W dniu 02 i 03.06.2017 w godzinach 17:00 do 23:30 wraz z zastępem z JRG Świętochłowice zabezpieczyliśmy święto miasta na OSIR Skałka. Tego dnia gwiazdami wieczoru byli Margaret i De mono

 
Katastrofa budowlana

W dniu 02.06 2017 o godzinie 10:19 zostaliśmy zadysponowani do katastrofy budowlanej na ul 1 Maja w Świętochłowicach.Po dotarciu na miejsce okazało się że w kamienicy w której na parterze były delikatesy zawalił się strop, w wyniku czego zostały ranne 4 osoby, nasze działania polegały na pomocy przy zabezpieczeniu miejsca akcji i ewakuacji mienia z części budynku która nie nadawała się do użytku.Działania trwały do godzin wieczornych a po ich zakończeniu udaliśmy się wraz z zastępem JRG Świętochłowice na OSIR Skałka w celu zabezpieczenia świeta miasta , około godziny 24:00 powróciliśmy do remizy i pozostaliśmy w gotowości bojowej.

 
Dzień Strażaka 2017r.

Podczas uroczystości dnia Strażaka w PSP Świętochłowice druhowie naszej jednostki zostali

odznaczeni na wyższe stopnie funkcyjne.

zdj.Krzysztof Kania.

 

więcej
 
Pożar na Średniej.

W dniu 22.04.2017r. o godzinie 17:16 zostaliśmy zaalarmowani i zadysponowani do pożaru pomieszczenia gospodarczego przy ul. Średniej 12 w Świętochłowicach. Akcję gaśniczą prowadziliśmy wspólnie z JRG Świętochłowice i JRG Chorzów. Po zakończonej akcji wróciliśmy do remizy i pozostaliśmy w gotowości bojowej.

 
Pożar na Maja Świętochłowice.

W dniu 17.04.2017r. o godzinie 22:05 podczas pełnionego dyżuru zostaliśmy zadysponowani do pożaru pomieszczenia gospodarczego w kamienicy przy ul. 1 Maja 17 w Świętochłowicach. Podczas akcji ewakuowano 24 osoby, 7 trafiło do szpitala w tym 3 dzieci z objawami podtrucia dymem. Na miejscu pożaru działaliśmy wspólnie z JRG Świętochłowice i JRG Chorzów.Po zakończeniu działań wróciliśmy do remizy i pozostaliśmy w gotowości bojowej.

 
Pożar ogródka.

W dniu 16.04.2017 o godzinie 16:55 zostaliśmy zadysponowani do pożaru ogródków działkowych przy ul. Katowickiej w Świętochłowicach.Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i dogaszeniu pożaru.Na miejscu działały także zastępy z JRG Świętochłowice. Po zakończonych działaniach wróciliśmy do remizy i pozostaliśmy w gotowości bojowej.

 
Sztafeta pływacka.

Nasi strażacy w dniu 21.04.2017 r od godz 23.00 do godz 24.00 uczestniczyli w Sztafecie Pływackiej.

 
Wesołych Świąt Wielkiekj Nocy.

 
<<  poprzedni  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   następny  >>