O nas » Aktualności
Pożar śmietnika.


W dniu 15.05.21 o godz 0:15 zostalismy zadysponowani do pożaru kontynera na śmieci. Po dojezdzie na miejsce zdarzenia w wyniku rozpoznaniu stwierdzono, ze pożarem objęty jest metalowy kontener o pojemności około 7m3.
Nasze działania polegały na:
- zabezpieczeniu miejsca zdarzenia,
- podaniu prądu wody na palące się śmieci za pomocą urządzenia szybkie natarcie,
- przekopaniu i przelaniu ugaszonych śmieci.
Na tym nasze działania zakończono.
 

 
Pracowity dzień.

Ostatnie dni nas nie rozpieszczały. We wtorek zostaliśmy zaalarmowani do ulatniającego się tlenku węgla, następnie zostaliśmy przedysponowani jeszcze 5 razy, między innymi do uwięzionego ptaka na placu zabaw w parku Heiloo i pożaru trawy. Natomiast w środę mieliśmy 4 wyjazdy z seniorami do szczepień i jeden alarm związany z zabezpieczeniem powiatu.

 
Szczepimy sie.

 
Ćwiczenia i pożar pustostanu.


Wczoraj, podczas pełnienia dyżuru, w naszej jednostce odbyły się ćwiczenia z rozwijania linii gaśniczej oraz przeszukiwania pomieszczeń zadymionych z i bez użycia kamery termowizyjnej.
Następnie około godziny 18 zostaliśmy zadysponowani do pożaru budynku przy ulicy Krasickiego.
Po dojeździe na miejsce zostaliśmy przedysponowani do pożaru trawy przy ulicy Świerczyny.
Po zakończeniu działań wróciliśmy do bazy.
 

 

 
Pożar na ul.Wolnego 2

Około godziny 4 rano 21 marca SKKM PSP Świętochłowice zadysponował naszą jednostkę do pożaru budynku gospodarczego przy ulicy Wolnego. Po zakończonych działaniach zastęp wrócił do bazy.

 
Pożar na ul. Kościelnej

W dniu 15.02 .2021 podczas pełnienia dyżuru o godz 19:44 nasza jednostka została zadysponowana do pożaru mieszkania.Po przybyciu na miejsce zdarzenia KDR polecił zabezpieczyc miejsce, zerwanie nadpalonego fragmentu sufitu,usuniecie z mieszkania spalonych elementów jego wyposażnia.działania trwały około 2 godz i po ich zakończeniu wróciliśmy do bazy.

 
Pomoc seniorom,pożar sadzy i katastrofa budowlana.

W dniu 04.02.2021 r o godz 14:40 zostaliśmy zadysponowani do katastrofy buowlanej przy ulicy Rudzkiej 10 w Świętochłowicach. Jeden z opuszczonych budynków w Lipinach uległ częściowemu zawaleniu.W momecie zgłaszania wyjazdu zosaliśmy przedysponowani do pożaru dachu na ul.Żołnierską, po dojezdzie pierwszych zastępów okazało sie że jest to pożar sadzy w kominie.Ponownie zostalismy przedysponowani na ul. Rudzką do katastrofy budowlanej. podczas wykonywania dzialan zwiazanych z odgruzowaniem kamienicy zostajemy znow przedysponowani do pożaru sadzy w kominie na ul. Śląską.Skąd następnie zostajemy  przedysponowani z powrotem na ul. Rudzką gdzie zakonczyliśmy działania na gruzowicku i około godz 18 wróciliśmy do remizy i pełniliśmy dyzur.

 
Pomoc seniorom.
Strażacy z OSP Świętochłowic 1 i KM PSP Świetochlowice jak również OPS Świerichlowice od wtorku pomagają w dotarciu do punktów szczepień osobom, które nie mogą tam dojechać we własnym zakresie i zostały wskazane przez Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego.
 
Podziękowania.

OSP Świętochłowice 1pragnie podziekować KM Policji w Świętochłowicach "Wydział Kryminalny" za odzyskanie skradzionego agregatu prądotwórczego.

Serdeczne podziekowania dla Mieszkańców Świętochłowic za zbiórkę środów na zakup nowego agregatu. Ze wzgledu na odnalezienie skradzionego agregatun za zgodą organizatora zbiórki zebraną kwote przeznaczyliśmy na zakup pilarki do drewna marki STHIL.

PS. Bardzo dziekujemy za pomoc.

 
<<  poprzedni  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   następny  >>