O nas » Aktualności
Przekazanie sprzętu z Funduszu Sprawiedliwości.

UROCZYSTE PRZEKAZANIE SPRZETU.
W dniu 25.07.2018 r prezydent Świętochłowic Dawid Kostempski przekazał sprzęt ratowniczy naszej jednostce OSP. Uroczystość odbyła się w Komendzie Miejskiej PSP Świętochłowice.
Otrzymaliśmy trzy torby ratownicze PSP R1 z pełnym wyposażeniem, deskę ortopedyczną i defibrylator.
Sprzęt o wartości ponad 18 tys. zł zakupiony został w imieniu miasta ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Ministerstwo Sprawiedliwości. Fundusz rozporządza pieniędzmi zasądzanymi od sprawców przestępstw.
Serdeczne podziekowania za pomoc w realizacji wniosku OSP Świetochłowice 1 składa Panu Januszowi Kalafarskiemu z Wydziału Funduszy Europejskich i Rozwoju Miasta oraz Naczelnikowi Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności Ryszardowi Willner-Paster.
Zdjecia UM

więcej
 
Pożar na 1 Maja.

W dniu 08.07.2018 o godzinie 5:23 zostaliśmy zaalarmowani i zadysponowani do pożaru poddasza przy ul 1 Maja w Świętochłowicach. Po dojeździe pierwszych zastępów na miejsce, zastano rozwinięty pożar poddasza, niezwłocznie przystąpiono do gaszenia i ewakuacji mieszkańców. Po kilku godzinach walki z ogniem nasz zastęp został na miejscu celem sprawdzania pogorzeliska do godz 12:30.Po godz 12:30 powróciliśmy do bazy pozostaliśmy w gotowości bojowej.

 
Tlenek na ul. Chorzowskiej 22

W dniu 05.07.2018 podczas pełnionego dyżuru przez naszą jednostkę zostaliśmy zadysponowani o godzinie 20:07 do jednego z bloków na ul. Chorzowskiej do pomiaru tlenku węgla. ZRM które było pierwsze na miejscu udzielało pomocy osobom poszkodowanym, które później zostały odwiezione do szpitala. Strażacy z OSP Świętochłowice 1 wraz z JRG Świętochłowice niezwłocznie przystąpili do pomiaru tlenku węgla w mieszkaniach. Po około półtorej godzinie zastępy wróciły do bazy i pozostały w gotowości bojowej.

 
Zabezpieczenie Dni Miasta 2018.

​W dniach 15-16.06.2018 zastęp z naszej jednostki wraz z zastępem z PSP został zadysponowany do zabezpieczenia dni miasta Świętochłowice które odbyły się na OSIR Skałka.

 

 
Dzień Dziecka 2018.

W dniu 9 czerwca jak co roku w naszej jednostce OSP Świętochłowice 1 odbył się dzień dziecka zorganizowany przez naszych druhów. Dla dzieciaków przygotowano wiele atrakcji takich jak zamek dmuchany, malowanie buzi i paznokci, dmuchane kule na wodzie oraz przejażdżka bryczką lub konno. W tym dniu zostały przeprowadzone konkursy: bieg z przeszkodami oraz rysunkowy. Każdy z uczestników został nagrodzony niespodzianką. Radości i uśmiechu dzieci nie było końca. Takie dni pokazują Nam że Warto robić coś dla drugiej osoby bezinteresownie a wdzięczność dzieci i ich radość jest dla nas bezcenna.

więcej
 
Pożar altany na ul. Śląskiej.

W dniu 31.03.2018 o godzinie 19:59 zostaliśmy zaalarmowani i zadysponowani do pożaru altany przy ulicy Śląskiej. Na miejscu wraz z JRG Świętochłowice pożar został opanowany i ugaszony. Po rozebraniu spalonej altany i dokładnym przelaniu spalonych elementów konstrukcji oraz przeszukaniu terenu wokół wróciliśmy do bazy i pozostaliśmy w gotowości bojowej

 
Alarm fałszywy i pożar trawy.

W dniu 30.03.2018 zadysponowano nas dwukrotnie. Pierwsza interwencja o godzinie 16:30 zgłoszenie brzmiało pożar traw przy ulicy Granicznej. Po dojeździe na miejsce okazało się że alarm był fałszywy w dobrej wierze. Drugi wyjazd o godzinie 20:27 do pożaru traw w okolicach ulicy Kościelnej. Razem z JRG Świętochłowice ugasiliśmy pożar, wróciliśmy do bazy i pozostaliśmy w gotowości bojowej.

 
Wypadek drogowy

23.03.2018 o godzinie 22:28 zostaliśmy zadysponowani na ul Wyszyńskiego 5 do wycieku gazu z instalacji gazowej w trakcie dojazdu dyżurny SKKM przedysponował nas na ul Wojska Polskiego do wypadku drogowego w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe. Po przyjeździe na miejscu działał już zastęp z JRG Świętochłowice,ZRM oraz Policja. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Po zabraniu samochodów przez pomoc drogową przystąpiliśmy do posprzątania miejsca zdarzenia i neutralizacji rozlanych płynów. Około godziny 00:53 wróciliśmy do remizy i pozostaliśmy w gotowości bojowej.

 

ZOSTAŃ STRAŻAKIEM OSP Świętochłowice 1

 

Jeśli chcesz zdobyć doświadczenie, poznać nowych ludzi, rozwijać swoje pasje, lubisz pomagać innym potrzebującym, przyłącz się do nas. Wstąp w szeregi czynnych członków naszej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Świętochłowice 1.

 

Wszystkich chętnych zapraszamy do naszej siedziby w czwartki od godz 17:00 lub do wypełnienia formularza w dziale kontakt.Tel.666054350

 
Ćwiczenia lodowe 2018 r.

W sobotę 10.03.2018 na OSIR Skałka strażacy z naszej jednostki wraz z PSP Świętochłowice oraz WOPR uczestniczyli w ćwiczeniach z zakresu ratownictwa lodowego. Głównym założeniem było ćwiczenie technik ratowniczych umożliwiających ewakuację osób poszkodowanych z pokrywy lodowej i wody.

 

więcej
 
<<  poprzedni  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   następny  >>