O nas » Aktualności
APEL.

UWAGA

W związku z zagrożeniem koronawirusem i zaleceniem ograniczania kontaktów bezpośrednich uprzejmie prosimy, aby ograniczyć wizyty w Ochotniczej  Straży Pożarnej Świętochłowice 1 jedynie do najpilniejszych spraw.

Zachęcamy do korzystania z możliwości kontaktu telefonicznego i internetowego - dane teleadresowe w zakładce kontakt.

Podjęcie powyższych działań profilaktycznych ma na celu zmniejszenie potencjalnego ryzyka epidemiologicznego.

 
Wytyczne OSP dot. wirusa COVID-19

 
Pomoc na Skałce.

W dniu 24 kwietnia 2020 nasza jednostka wsparła pracowników przy podlewaniu skarp na stadionie OSiR "Skałka". Małymi kroczkami do przodu.

 
Zadymienie na klatce schodowej.


16.04.2020 godz 19:19
W trakcie pełnionego przez naszą jednostkę dyżuru zostaliśmy zadysponowani wraz z zastępcami JRG Świętochłowice na ul Okrzei, gdzie doszło do zadymienia klatki schodowej i mieszkania. Po rozpoznaniu okazało się, że doszło do niedrożności przewodów kominowych oraz nieostrożność przy użytkowaniu pieca przez jednego z mieszkańców. Po przewietrzeniu oraz sprawdzeniu pomieszczeń na obecność tlenku węgla działania zostały zakończone i zastępy wróciły do bazy.

 
Pożar na ul. Sztygarskiej.

07.04.2020 godz19:31
Zastęp z naszej jednostki oraz zastepy PSP zostały zadysponowane do pożaru przy ulicy Sztygarskiej. Po dotarciu na miejsce okazało się, że palą się śmieci, po ugaszeniu wróciliśmy do bazy i pozostaliśmy w gotowości bojowej.

 
Zabezpieczenie miasta.

W dniu 05.04.2020 od godziny 02:30 zastęp z naszej jednostki prowadzi zabezpieczenie powiatu w związku z zadysponowaniem zastępu JRG Świętochłowice do pożaru hali w Katowicach.

 
Pomoc w zakupach seniorom.

W związku z epidemią koronowirusa nasza jednostka realizuje między innymi zakupy dla seniorów wspólnie z UM Świętochłowice, oraz wspomaga KM Policji Świętochłowice z komunikatami ostrzegawczymi

 
Pożar sadzy w kominie.

W dniu 29.03.2020 w trakcie pełnienia dyżuru przez naszą jednostkę o godzinie 18:42 razem z zastępami JRG Świętochłowice zostaliśmy zadysponowani na ulicę Metalowców, gdzie doszło do pożaru sadzy w kominie. Po dotarciu na miejsce i zabezpieczeniu terenu przystąpiliśmy do wygaszenia pieca i ugaszenia pożaru sadzy w przewodzie kominowym. Sprawdzilismy rowniez mieszkania na obecność tlenku węgla. O godzinie 23:40 wróciliśmy do bazy i pozostaliśmy w gotowości bojowej

 
Zebranie sprawozdawcze za rok 2019.

W siedzibie PSP Świętochłowice odbyło się podsumowanie ubiegłego roku działań Ochotniczej Straży Pożarnej Świętochłowice 1.

Z przedstawionego sprawozdania wynika, że w 2019 roku OSP była zadysponowana 7️3️ razy. Każdy pojedynczy przypadek świadczy o potrzebie funkcjonowania jednostki.

Druhno i druhowie, w imieniu własnym i mieszkańców chylę czoła przed Waszą bezinteresowną służbą na rzecz ratowania zdrowia i życia świętochłowiczan .

 
Katastrofa budowlana na ul.Świdra.

W dniu 01.03.2020 o godzinie 16:29 zostaliśmy zaalarmowani i zadysponowani na ulicę Świdra gdzie doszło do częściowego zawalenia kamienicy. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu terenu akcji i odgruzowaniu zawalonej ściany Aby wykluczyć obecność osób poszkodowanych. W działaniach brały udział 2 zastępy z naszej jednostki, JRG Świętochłowice oraz grupy specjalistyczne ratowniczo poszukiwawcze z Radzionkowa i Jastrzębia Zdroju. Na miejsce przybył również Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Świętochłowicach.

 
<<  poprzedni  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   następny  >>