O nas » Aktualności
Pożar piwnicy i zabezpieczenie miasta.

 W dniu 10.02.2017 r o godz 11:30 zostaliśmy zadysponowani do pożaru piwnicy na ul. Hajduki 19. Po przybyciu na miejsce KDR polecił założenie aparatów ochrony dróg oddechowych wejście do piwnicy przelanie palących się śmieci , wyniesiecie na zewnątrz nadpalonych desek i śmieci, oddymienie klatki schodowej przy użyciu wentylatora. Po zakończeniu działań zastępy PSP Świętochłowice i osp wróciły do bazy. Działania trwały około 2 godzin.

A w dniu 17.02.2017 r o godz 15:35 zostaliśmy zadysponowani do pożaru sadzy w kominie. Po zgłoszeniu się na alarm do dyspozytora PSP Świętochłowice polecono nam pozostanie w remizie celem zabezpieczenia miasta. Zabezpieczenie trwało około 1 godz i po zakończeniu działań przez PSP Świętochłowice zostaliśmy odwołani i tym samym zakończyliśmy zabezpieczenie.

 
Zalanie i wypadek drogowy.

Podczas pełnienia dyżuru w dniu 16.01.2017r o godz 21:13 zostaliśmy zadysponowani do zalanej klatki schodowej przy ul. Chorzowskiej 22. Po przyjeździe na miejsce KDR stwierdził iż zalanie powstało w wyniku odkręcenia hydrantu przeciwpożarowego. Działania polegały na osunięciu wody z zalanej klatki. O godz 22:00 zastępy wróciły do bazy.

W dniu 19.01.2017r o godz 10:00 zostaliśmy zadysponowani do wypadku drogowego na

ul. Bytomską nad DTŚ. Po przyjeździe na miejsce KDR zalecił neutralizacje płynów eksploatacyjnych przy użyciu sorbentu oraz zabezpieczenie miejsca wypadku. Działania trwały około 4 godz i o godz 13:44 zastęp wrócił do bazy.

 
Pożar Śmieci na ul.Buczka.

W dniu 30 .12 .2016 o godz 12:55 podczas odbierania przesyłki zostaliśmy poinformowani przez dziewięciolatkę że za naszą remizą się pali. Po szybkim rozpoznaniu i powiadomieniu MSK PSP Świętochłowice ustalono ze pali się stary fotel. Przystąpiliśmy do ugaszenia przy użyciu szybkiego natarcia i działania zakończyliśmy po 10 min.

 
Życzenia Świąteczne.


Z okazji  Świąt Bożego Narodzenia Ochotnicza Straż Pożarna Świętochłowice 1 życzy wszystkim dużo zdrowia, radości i niezapomnianych wzruszeń. Niech te Święta przywrócą wiarę w moc dobra i piękno nadziei, będą pełne ciepła, wzajemnej życzliwości i pokoju w rodzinach i na świecie. Niech wyjątkowy świąteczny nastrój na długo pozostanie w sercach i pamięci a Nowy 2017 Rok będzie rokiem spełnionych nadziei, oczekiwań i czasem realizacji wszystkich osobistych zamierzeń. "Wesołych Świąt!"

 
Zabezpieczenie

W dniu 10.11.2016r od godz 16:30 nasza jednostka zabezpieczała Święto Niepodległości organizowane w naszym mieście. Główne uroczystości odbyły się na Placu Słowiańskim a wcześniej odbył się przemarsz ul. Chorzowską. Zabezpieczenie trwało 2 godz i wróciliśmy do bazy.

 
Powalone drzewa i zimowe pływanie


W dniu 02.12.2016 r o godz 4 :43 zostaliśmy zadysponowani przez PSP Świętochłowice do powalonego drzewa na ul. Piechaczka 19. Po zakończeniu  działań zostaliśmy przedysponowani do kolejnego powalonego drzewa na 
ul. Bukowa gdzie powalone drzewo tarasowało drogę. Działania trwały około 2 godz i wróciliśmy do bazy.
W dniu 04.12.2016 r nasza jednostka i PSP Świętochłowice przeprowadzili ćwiczenia połączone z zabezpieczeniem 
II Mikołajkowo-Barbórkowych Otwartych Mistrzostw Śląska w Zimowym Pływaniu Świętochłowice 2016r.

więcej
 
Ostatnie zabezpieczenie zawodów żużlowych.

W dniu 15.10.2016 r od 14:00 do 16:00 nasza jednostka po raz ostatni zabezpieczała zawody żużlowe na Skałce w tym roku.

 
Krajowa Izba Kominiarzy - komunikat z strony PSP Świętochłowice

więcej
 
Pożar mieszkania.

W dniu 16.09.2016 r o godz 18:24 podczas pełnienia dyżuru w naszej jednostce zostaliśmy poinformowani przez jednego z mieszkańców o wydobywającym się dymie z mieszkania na parteże. Strażacy z OSP niezwłocznie przystąpili do działań informując jednocześnie SKKM PSP Świętochłowice o zaistniałej sytuacji. Dodatkowo zostały wysłane na miejsce dodatkowe siły i środki , po przeprowadzeniu rozpoznania okazało się że w mieszkaniu panuje silne zadymienie spowodowane pozostawieniem tak zwanej potrawki. Po wejściu do mieszkania przez strażaków została ewakuowana 1 osoba a mieszkanie zostało przewietrzone. Po przybyciu zastępów PSP Świętochłowice dowodzenie przejął KDR. Działania trwały 30 min i wróciliśmy do bazy.

 
Zabezpieczenie ŚDM w Częstochowie.

W dniu 27.07.2016 r o godzinie 21:00 wyjechaliśmy do Częstochowy na Zabezpieczenie ŚDM, koncentracja wszystkich sił i środków była w JRG 2 w Częstochowie. Po dojeździe na miejsce i krótkim odpoczynku zostały nam przydzielone zadania do zrealizowania. O godz 2 w nocy wyruszyliśmy na Jasną Górę gdzie nas tez nie ominęła ścisła kontrola bezpieczeństwa ,po dotarciu na miejsce mł.bryg. Marek Tanżyna raz jeszcze zrobił krótka odprawę związaną z naszymi działaniami które polegały na zabezpieczeniu miejsc ewakuacyjnych. Po zakończeniu wizyty Papieża Franciszka otrzymaliśmy zadanie z innymi jednostkami OSP o demontażu barierek na odcinku około 1,5 km. Po zakończeniu wszystkich zadań otrzymanych przez mł.bryg. Marek Tanżyna mogliśmy odpocząć czekając na transport powrotny. 

więcej
 
<<  poprzedni  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   następny  >>