O nas » Aktualności
Silne wiatry.

W dniu 23.02.2020 o godzinie 22:22 zostaliśmy zaalarmowani i zadysponowani do usuwania skutków silnego wiatru . Pierwsza Interwencja to zerwane pokrycie dachu na ulicy Armii Krajowej,nasze działania polegały na zabezpieczeniu dachu folią. Druga interwencja na ulicy Zubrzyckiego powalony konar drzewa na jezdnię. Nasze działania polegały na pocięciu przy pomocy pilarki konaru i udrożnieniu drogi.Po zakończonych działaniach wróciliśmy do bazy i pozostaliśmy w gotowości bojowej.

 
Zabezpieczenie i pożar sadzy w kominie.

W dniu 26.01.2020 zostaliśmy dwukrotnie zaalarmowani, pierwszy alarm 13:10 zabezpieczenie powiatu do czasu powrotu zastępów z JRG Świętochłowice do bazy. Drugi alarm 19:35 zadysponowano nas do pożaru sadzy na ulicy Wojska Polskiego. Po zakończeniu działań wróciliśmy do bazy i pozostaliśmy w gotowości bojowej.

 
Zabezpieczenie powiatu i pomiar tlenku węgla.

W dniu 14.01.2020 O godzinie 12:06 zostaliśmy zaalarmowani w celu zabezpieczenia powiatu do momentu powrotu z działań zastępów JRG Świętochłowice.

W dniu 16.01.2020 w trakcie pełnienia przez naszą jednostkę dyżuru, tuż przed godziną 22:00 zostaliśmy zadysponowani na ulicę Średnią do pomiarów tlenku węgla. Nasze działania polegały na sprawdzeniu wszystkich pomieszczeń na obecność tlenku węgla. Po zakończeniu pomiarów i przewietrzeniu wszystkich pomieszczeń kierujący działaniami wydał zakaz użytkowania pieców i przewodów kominowych do czasu ich sprawdzenia. Po zakończonych działaniach wróciliśmy do bazy i pozostaliśmy w gotowości bojowej.

 
Pożar na ul. Bocznej.

W dniu 11.01.2020 o godzinie 23:42 zostaliśmy zaalarmowani i zadysponowani na ulicę Boczną do pożaru mieszkania. Po dojeździe na miejsce, pożarem objęte było mieszkanie na parterze, z którego ewakuowane zostały dwie nieprzytomne osoby, u których niezwłocznie podjęto resuscytację krążeniowo-oddechową. Pomimo wysiłku ratowników niestety jednej osoby nie udało się uratować a druga w ciężkim stanie została przewieziona do szpitala. Po zakończonych działaniach około godziny 4:00 wróciliśmy do bazy i pozostaliśmy w gotowości bojowej.

 
Powalone drzewo i tlenek.

W dniu 30.09.2019 zostaliśmy zaalarmowani i zadysponowani dwukrotnie. Jedna z interwencji dotyczyła usuwania skutków silnego wiatru na Alei Parkowej. Druga interwencja dotyczyła pomiaru tlenku węgla na ul Marii Dulcissimy Hoffmann. Po zakończonych działaniach wróciliśmy do bazy i pozostaliśmy w gotowości bojowej.

 
„ORLEN dla Strażaków”.

Nasza jednostka w skladzie Adam Brysz i Patryk Kurek wzięła udziału w Gali Finałowej Programu „ORLEN dla Strażaków”, która odbyła się 19 września br. w Teatrze Małym w Tychach przy ul. ks. kard. Augusta Hlonda 1.
Tak zaszczytny cel mogliśmy osiągnąć dzięki wielkiemu zaangażowaniu się w złożenie wniosku przez druha Krzysztofa Kania który cały czas monitorował procedurę do samego końca, a pomagał mu w tym do samego końca druh Radosław Balant.

 
"Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą"

W dniu 24.08.2019 nasza jednostka wzięła udział w akcji zorganizowanej na OSiR Skałka pod nazwą "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą", której głównym organizatorem jest Komenda Główna Policji a patronatem honorowym Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji. Celem akcji jest propagowanie właściwego zachowania na akwenach, w tym zasad bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych, a w efekcie ograniczenie wypadków tonięć.

 
Pożar mieszkania.

25.07.2019 w trakcie pełnienia dyżuru około godziny 20:00 zostaliśmy zadysponowani wraz z JRG Świętochłowice na ul. Barlickiego do pożaru mieszkania. Po przyjeździe na miejsce i rozpoznaniu okozało się, na szczęście, że to tylko przypalona potrawa. Po zakończonych działaniach wróciliśmy do bazy i pozostaliśmy w gotowości bojowej.

 
Każda złotówka się liczy

0SP Świętochłowice1 zbiera na Wentylator oddymiający PAPIN 508 E 230 V -wersja elektryczna. Powyższy sprzęt pozwoli nam być bardziej efektywnym w działaniach. Umożliwia on oddymianie oraz przewietrzanie pomieszczeń i innych przestrzeni zamkniętych w sposób cichy i ekologiczny dzięki wyeliminowaniu silnika spalinowego. Liczymy, że dzięki Państwa pomocy już w niedługim czasie będziemy mogli taki sprzęt wykorzystać w naszych działaniach i jednocześnie bardzo dziękujemy każdej osobie, która nas wsparła.

 

https://zrzutka.pl/w7mbn5

 
Plama na wodzie.

12.07.2019 o godzinie 18:45 zostaliśmy zaalarmowani i zadysponowani do pomocy JRG Świętochłowice, przy usuwaniu plamy oleju na stawie przy  ul. Szkolnej. Około godziny 20:30 wróciliśmy do bazy i pozostaliśmy w gotowości bojowej.

 
<<  poprzedni  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   następny  >>